MİSYONUMUZ

Gücünü, ana ortağımız Nippon Paint Holding Co.’nun 140 yıla yaklaşan uluslararası deneyimlerinden, bu küresel deneyimlerin sağladığı eşsiz birikimden, üstün bilgi ve becerilerini yaptığı işlere yansıtan çalışanlarından alan Nippon Paint Turkey Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin hedefi, otomotiv sanayinin ihtiyaç duyduğu yüksek kaliteli, güvenilir, ekonomik ve ekolojik boya teknolojilerini araştırmak, geliştirmek, üretmek ve endüstriye sunmaktır. Kuruluşumuz tarafından üretilen ürünlerin insanların yaşamını kolaylaştırması ve kalitesini yükseltmesi amaçlanır.


POLİTİKAMIZ

Nippon Paint Turkey Boya San. ve Tic. A.Ş. taşıdığı misyon doğrultusunda; bireyin ve toplumun ihtiyaçlarını gözeterek,insan haklarına,hukukun gereklerine, iş sağlığı ve güvenliğine uygun; çevreye saygılı, sorumluluk alan, dil, din, ırk, cinsiyet ayrımı gözetmeden etik bir anlayışla çalışır. Çalışanların, mesleki ve teknik yeterliliklerine (gelişmişliğine) verilen önemin yanı sıra, “sürekli geliştirme ve iyileştirme” anlayışı çerçevesinde bu gelişimin süreklilik kazanmasına; genel ve mesleki ahlak ilkelerine ve şirket kurallarına uyumuna, takım çalışmalarına yatkınlığına ve topluluk içindeki davranışlarına önem verilir. Tüm faaliyetlerde standartlaştırılmış iş akışları uygulanarak ürün ve hizmet kalitesinden (güvenilirliğinden) taviz verilmemesi sağlanırken; diğer yandan yenilikçi, geliştirici ve yaratıcı yaklaşımlar cesaretlendirilerek; kesintisiz olarak yapılan iyileştirmelerin tasarımlara yansıması hedeflenir. Küresel gücümüzü bölgesel değerlerimiz ile birleştirerek, oluşturduğumuz sinerji ile örnek bir kuruluş olmak için var gücümüzle çalışırız. Politikamıza ait tüm maddelerin uygulanabilirliğini, müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini en üst seviyede karşılamayı ve kalite yönetim sisteminin sürekliliğini sağlamayı yönetim olarak taahhüt ederiz.


VİZYONUMUZ

Şeffaf, doğal, dayanışmacı, adil, çalışkan, ahlaklı, yaptığı işe ve mesleğine tutkulu insanların birlik ruhu ile çalıştığı bir ortamda, yüksek teknolojiye sahip kaliteli kimyasal ürün ve hizmetler üreten; her açıdan rekabet gücü yüksek ve güven içinde büyüyen mali yapısı güçlü bir şirket olmak. Ana şirketimiz ve kurucumuz olan Nippon Paint Automotive Coatings Co. Ltd. küresel pazarda 2023 yılına kadar birincilik hedeflerken, Nippon Paint Turkey Boya San. ve Tic. A.Ş. olarak Türkiye pazar payının %15’ine ulaşmak. Küresel rekabette bizi avantajlı kılacak birincilik maliyetlerle üretim yapmak.


DEĞERLERİMİZ

İş sağlığı ve güvenliği kurum kültürümüzün en önemli parçasıdır. Yaptığımız işi “tutku” ile yapmak. Daima daha iyisini yapabilmek için istekli olmak. Etrafımızla ilgili olmak. Daha iyisini yapabilmek için ilgili olmak. Bilgilenmenin kaynağı “merak” ve “ilgi” dir. Birlik ve güven ruhu. Daha iyisini yapabilmek için, nitelikli, ahlaklı, saygılı, uyumlu ve güvenilir bir takım olmak. Verdiğimiz sözlere uymak. Dürüstlük, şeffaflık, hesap verebilirlik. Genel ahlak ilkelerine, şirket içi kurallara, aldığımız. eğitimlere ve talimatlara uygun hareket etmek, hiç kimseyi yanıltmamak. Doğru bilginin zamanında ve net olarak ulaşmasını sağlamak. Tüm paydaşlarımızla uyum içinde “bir arada var olmak”. Elde ettiğimiz kazançların tüm paydaşlarımız ve içinde yaşadığımız toplumla paylaşmak.