Değerlerimiz

Toplumları Destekleyerek Dünyamızı Sürdürülebilir KılıyoruzToplum yararına hizmet etmeye büyük önem veren Nippon Paint böylece insanların hayatında ve dünya üzerinde ciddi bir fark yaratmayı amaçlamaktadır. Kurumsal Sorumluluk ilkelerini, içerisinde faaliyet gösterdiği toplumların ve çevrenin derinden anlaşılması etrafında şekillendiren Nippon Paint, bu anlamda yaptıklarıyla toplumsal sorumluluk kavramının çok ötesine geçmektedir.

Yerel hükümetler, iş ortakları ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği yapan Nippon Paint, bireylere, ailelere ve toplumlara hayatlarını sürdürülebilir bir şekilde geliştirebilmeleri için umut aşılayacak ve onları güçlendirecek yerel programlara odaklıdır. Nippon Paint insanların önemli olduğuna inanırken, sahip olduğu kapsayıcı iş modeli sayesinde şu an için Asya kıtası çevresindeki toplumlarda istihdam fırsatları oluşturarak gelir artışına katkıda bulunmaktadır. Yine temas ettiği toplumlarda becerilerin ortaya çıkmasına yardımcı olur ve geçim kaynaklarını geliştirir. Tüm bunların sonucunda da büyüme ve ilerleme anlamında yerel kapasiteyi güçlendirir.

Dolayısıyla Nippon Paint bir yandan ana faaliyet alanında gerçekleştirdiği gelişmelerle hayata renk ve estetik katarken bir yandan da diğer faaliyetleriyle dünyamız ve geleceğinin temellerini besleyen ilkeleri destekleyerek ve bu ilkelerin sürdürülebilir olmasını sağlayarak toplumlara da yatırım yapmaktadır.

Kurumsal Sorumluluk İlkelerimizle

İnsanların Hayatlarına Dokunuyoruz16 ülkedeki 61’i aşkın üretim tesisi ve operasyonuyla NIPSEA Group muazzam bir çeşitlilik arz eden ve kültürel açıdan oldukça zengin bir topluluk oluşturmaktadır. 21.000’in üzerinde çalışanı bir araya getiren NIPSEA Group bu anlamda sayısız geçmiş deneyimi, eşsiz kültürü ve etnik kökeni temsil etmektedir. Çeşitlilikten doğan güç, NIPSEA Group bünyesinde yaşam enerjisiyle, inovasyonla ve kültür alışverişiyle dolu ve herkese söz hakkı, katkıda bulunma imkanı tanınan samimi ve kucaklayıcı bir ortam oluşmasına yardımcı olmaktadır.

Şirket dahilinde pozitif bir kültürel temel inşa etme noktasındaki yıllardır hiç durmadan devam eden çabaları sayesinde şirket bugün faaliyet gösterdiği pazarlarda eşi benzeri görülmemiş yaklaşımlar sunabilmektedir. İlhamını çalışanlarının oluşturduğu rengarenk tuvalden alan NIPSEA Group, hoşgörülü ve birleştirici tavrını koruyarak farklılıkları güce, çeşitliliği ilham kaynağına dönüştürmeye devam edecek.

Eğitim

Çocukların geleceklerine ilişkin sürdürülebilir bir ilerleme kaydetmelerine yardımcı olacak bir eğitime, güvenli ve faydalı öğrenme ortamlarına erişmesini sağlıyoruz.

Güçlendirme

Çeşitli destek programlarımızla yerel toplumların bilgi ve beceri sahibi olmalarını sağlıyor, onları güçlendirerek zorlukların üstesinden gelinmesine yardımcı olacak öz güveni ve idare yetkinliğini aşılıyoruz.

Çevre

Dünyamızı koruyan ve ona gereken değeri veren sürdürülebilir iş uygulamaları doğrultusunda ilerliyor, doğayla uyumlu ve çevreye duyarlı ürünler geliştiriyoruz.

Ödüllü ürün İnovasyonuTopluma dahil olmak, kurumsal sorumluluk ve sosyal yardım projelerine katılmak NIPSEA Group DNA’sının bir parçasıdır. Buradan hareketle firmamız, çalışanlarını ortak başarılar elde etme yolunda kendi toplumlarıyla doğrudan etkileşime geçerek pozitif bir etki yaratmaya teşvik etmekte, bundan da gurur duymaktadır. Çok sayıda etkili ve yenilikçi sosyal yardım programı ve girişimi içerisinden çalışanlar kendilerine en uygun olanı seçerek yaşadıkları ve çalıştıkları yerlerde renkler, hayaller ve fırsatlarla dolu daha iyi, daha aydınlık ve daha mutlu bir dünya kurulmasına katkıda bulunmaktadır.


ESCO Proje Ödülleri 2012


Nippon Paint Tayland, enerji tasarrufu konusunda teknolojiden yararlanarak ESCO sistemi başarıyla kullanan bir şirket olarak “ESCO Proje Ödülleri 2012” ödülünün kazananı oldu. (2012)

Asya Pasifik Yeşil Mükemmeliyet Ödülü


NIPSEA Group, Dekoratif Boya&Kaplama alanında Ürün İnovasyonu kategorisinde Frost & Sullivan Asya Pasifik Yeşil Mükemmeliyet Ödülünü kazandı. (2011)

Archidex Yeşil Yeni Ürün Ödülü


Nippon Paint Malezya, Nippon Paint Hidro Serisi ile Archidex Yeşil Yeni Ürün Ödülü ve HomeDec Yeni Ürün Ödülünün sahibi oldu. (2011)