Nippon Dünyası

ÇalışanlarımızŞirketimizin merkezinde çalışanlarımız ve onların işimizi daha ileriye taşımak için her gün ortaya koyduğu tutku yer alır. İşte bu yüzden çalışanlarımızın kariyer hedefleri doğrultusunda desteklenmesi her zaman şirketimizin birinci önceliklerinden biri olmuştur.

Zengin öğrenme deneyimleri sunan dinamik ve iddialı bir iş ortamını teşvik eden NIPSEA Group böylelikle sektördeki en yetenekli ve çok çeşitli alanlarda profesyonelleri kendisine çekmeyi başarmaktadır. Şirketimizi ve şirketimizin özünü tanımlayan girişimci ruhun korunmasında ve şirketimizin bugün bulunduğu başarılı noktaya taşınmasında çalışanlarımızı kararlarında özgür kılmamız ve her birinin katkılarını kendilerine özgü bir şekilde sunmasına izin vermemiz etkili olmuştur.

Kültür ve Çeşitlilik16 ülkedeki 61’i aşkın üretim tesisi ve operasyonuyla NIPSEA Group muazzam bir çeşitlilik arz eden ve kültürel açıdan oldukça zengin bir topluluk oluşturmaktadır. 21.000’in üzerinde çalışanı bir araya getiren NIPSEA Group bu anlamda sayısız geçmiş deneyimi, eşsiz kültürü ve etnik kökeni temsil etmektedir. Çeşitlilikten doğan güç, NIPSEA Group bünyesinde yaşam enerjisiyle, inovasyonla ve kültür alışverişiyle dolu ve herkese söz hakkı, katkıda bulunma imkanı tanınan samimi ve kucaklayıcı bir ortam oluşmasına yardımcı olmaktadır.

Şirket dahilinde pozitif bir kültürel temel inşa etme noktasındaki yıllardır hiç durmadan devam eden çabaları sayesinde şirket bugün faaliyet gösterdiği pazarlarda eşi benzeri görülmemiş yaklaşımlar sunabilmektedir. İlhamını çalışanlarının oluşturduğu rengarenk tuvalden alan NIPSEA Group, hoşgörülü ve birleştirici tavrını koruyarak farklılıkları güce, çeşitliliği ilham kaynağına dönüştürmeye devam edecek.

NIPSEA Group kurum kültürünün odağında, her bir çalışanının sahip olduğu tüm potansiyeli ortaya koyması ve kariyerinde değerli adımlar atması yönünde teşvik etmek bulunur.

KatılımTopluma dahil olmak, kurumsal sorumluluk ve sosyal yardım projelerine katılmak NIPSEA Group DNA’sının bir parçasıdır. Buradan hareketle firmamız, çalışanlarını ortak başarılar elde etme yolunda kendi toplumlarıyla doğrudan etkileşime geçerek pozitif bir etki yaratmaya teşvik etmekte, bundan da gurur duymaktadır. Çok sayıda etkili ve yenilikçi sosyal yardım programı ve girişimi içerisinden çalışanlar kendilerine en uygun olanı seçerek yaşadıkları ve çalıştıkları yerlerde renkler, hayaller ve fırsatlarla dolu daha iyi, daha aydınlık ve daha mutlu bir dünya kurulmasına katkıda bulunmaktadır.

Sağlık ve GüvenlikNippon Paint çalışanlarının sahip oldukları azim, kararlılık ve yetenek şirketi popüler bir marka olmanın çok daha ötesine taşıyor. NIPSEA Group çalışanlarını en değerli varlığı olarak görüyor ve her zaman bu doğrultuda davranıyor. Ürünlerinin en yüksek güvenlik standartlarını karşıladığı yönünde müşterilerine garanti veren NIPSEA Group, çalışanlarının sağlık ve refahı konusunda da aynı titizliğe sahiptir. Çalışanlara güvenli, hassas ve etkili bir çalışma için gerekli ekipmanları ve uygun iş ortamını sağlamayı birinci vazifesi olarak görür. Nippon Paint, bünyesinde yer alan iş kollarının çeşitliliğinden ötürü “tehlikeli maddelerle ilgilenme, acil durumları yönetme ve açık alan/denizaşırı görevlerde bulunma gibi daha bir çok risk grubunda çalışana sahiptir.

Bu sebeple, görev sırasında oluşabilecek riskleri önlemek veya bu riskleri gidermek adına personelini sıkı önlemler ve sistematik eğitimlerle tam anlamıyla desteklemektedir.