Hakkımızda

Nippon Paint

Hakkında

Nippon Paint, 1881 yılında Sn. Moteki Jujiro tarafından Tokyo'da kurulmuştur ve şu anda Asya'daki en büyük boya üreticisidir. Şirket Japonya'daki ilk boya fabrikasıdır. Nippon Paint, 1962'de Singapurlu bir ortak girişimi kurarken küreselleşme yolunda ilk adımını atmıştır. Nippon Paint Holdings Co. Ltd, Asya'daki ilk Nippon Paint fabrikasının bulunduğu Singapur'da bulunan merkez ofisi ile NIPSEA Group‘la stratejik bir hissedarlık inşa edilmiştir. NIPSEA Grubu, toplam 16 ülke ve bölgeye genişlemiştir. Sadece Asya'ya yayılmış 16 lokasyonda 70'ten fazla NIPSEA şirketi ve 22.000 çalışanı ile müşterilerinin yerel ihtiyaçlarına göre hizmet vermektedir.

Nippon Paint Holding, otomotiv boyaları, dekoratif boyalar, endüstriyel boyalar, deniz boyaları, yol çizgi boyaları, özel teknolojik boyalar, elektronik ve enerji alanında kullanılan boyalar üzerine iş kollarında Japonya, Asya (Nepsea), Amerika, Avrupa olmak üzere 4 bölgede faaliyet göstermektedir. Nippon Paint Holding’in 27 ülke ve bölgede, toplam 25.000 çalışanı ve 150’den fazla şirketi bulunmaktadır.

16Ülke
22.000çalışan

Betek

Hakkında

1988 yılında kurulan Betek Boya Kimya ve Sanayi A.Ş., sektöre girdiği ilk yıllarda, inşaat malzemeleri pazarının ihtiyaç duyduğu beton katkıları, hazır harçlar ve su izolasyon malzemeleri alanlarında yüksek kaliteli ürünler geliştirmiştir. Etkin satış ve pazarlama sistemleri sayesinde oluşan yüksek talep şirketin büyük bir hızla büyümesini sağlamıştır. Betek, inşaat malzemeleri konusunda edindiği tecrübe ve güçle yeni pazar arayışlarına girmiş ve inşaat boyalarını da ürün gamına dahil etmiştir..

Betek Boya Kimya ve Sanayi A.Ş, 1993 yılında dekoratif boyalar alanına, Avrupa’nın en büyük dekoratif boya üreticisi DAW ile teknolojik işbirliği yaparak adım atmıştır. İki şirketin işbirliği, hem Betek hem de Türk Boya Sektörü açısından bir dönüm noktası olmuş; Filli Boya markası, Avrupa’nın boya konusundaki teknolojik zenginliğini Türk tüketicisi ile buluşturmuştur. Avrupalı bir ortakla üretime geçen ilk Türk boya şirketi olan Betek, sektörün de ilk yabancı ortaklığını yapan şirket olmuştur. Global anlamda dünya devlerinin ilgisini çekmeye devam eden Betek, 2019’da Japonya merkezli olan ve Asya’nın en büyük boya üreticisi Nippon Paint tarafından satın alınarak dünyanın en büyükleri arasında yer almaya başlamıştır. Bugün Betek Boya çatısı altında Nippon Paint, Filli Boya, Fawori Boya, Tempo ve Dalmaçyalı markaları yer almaktadır.

Nippon Paint Turkey

Hakkında

Nippon Paint Turkey Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş., 140 yıla yaklaşan Nippon Paint Holding Co.’nun uluslararası deneyimini ülkemize başarıyla yansıtırken, taşıdığı misyon doğrultusunda; bireyin ve toplumun ihtiyaçlarını gözeterek, insan haklarına, hukukun gereklerine, iş sağlığı ve güvenliğine uygun; çevreye saygılı, sorumluluk alan, etik bir anlayışla çalışıyor. Yaptığı her işi hayata değer katmak için, tutkuyla yapıyor.

Nippon Paint Marine Turkey

Hakkında

İnsanlığın en eski ve önemli ulaşım yollarından biri, dünyamızı çevreleyen deniz ve okyanuslardır. Kimi zaman son derece zorlu şartlara sahip olabilen deniz taşımacılığında, gemilerin dış etmenlere karşı en iyi şekilde korunması önemlidir. Biz de bir Nippon Paint Co. Ltd kuruluşu olan Nippon Paint Marine Coatings Co. Ltd markamız ile 130 yılı aşkın bir süredir, balıkçılıktan yük ve yolcu taşımacılığına kadar her alanda deniz taşıtları için boya üretiyoruz.

“Küresel”, “Ekoloji” ve “Teknoloji” gibi üç önemli kelimeyi sahiplenerek, dünyanın dört bir yanında, pazarın en gelişmiş denizcilik ürünlerini üretiyoruz. Yüksek performanslı ürünlerimizle, sadece denizcilikte kullanılan taşıtları değil, doğamızı da koruyoruz.